JUMP TO CONTENT

METRO Türkiye Hakkında

M'nin dünyasına hoş geldiniz!

METRO'da daima büyük düşündük. Büyüyoruz. Öğreniyoruz. Ve ileriyi düşünüyoruz. Kollektif olarak sektörü şekillendirirken, aynı zamanda kendi yolumuzda ilerliyoruz. 

Bunun için sizleri sorumluluk almaya, şirketimizi sizin şirketiniz haline getirmeye                    ve köklerine sadık ama her zaman yeni çözümler arayan bir şirketi birlikte             yaratmaya davet ediyoruz. 

M'nin Dünyasında Kariyer Fırsatları


SEKTÖRÜN ÖNCÜSÜ

GASTRONOMETRO

Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu olan Gastronometro olarak, Türkiye’de mutfak kültürünün gelişimine odaklanıyoruz. 1700 m2’lik alana kurulu bir eğitim, gelişim ve aktivite merkezi olarak 2015’te kurulduğumuz günden bu yana şeflerden tedarikçilere, restoran ve otel işletmecilerinden lezzet tutkunlarına, gastronomi yazarlarından öğrencilere sektörün tüm paydaşlarına yönelik eğitimler ve etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Horeca profesyonelleriyle uluslararası gastronomi dünyası arasında bir köprü oluşturarak menü konsepti, operasyonel yönetim, hijyen ve dünya mutfağı gibi farklı konularda eğitmen şefler tarafından verilen eğitimlere ev sahipliği yapıyor, genç şefler ve şef adaylarına kendilerini geliştirmeleri ve ifade etmeleri için alan sağlıyoruz.

GIDA SEVKİYAT OPERASYONU (FSD)

HORECA (hotel, restoran, cafe) işletmelerinin bir numaralı iş ortağı olma hedefiyle çıktığımız yolda, onlara ihtiyaç duyduğu tüm ürün ve hizmetleri sunarak işlerini geliştirmelerine katkı sağlıyoruz. Bunun yanı sıra ilham veren çözümlerimizle işlerinde fark yaratmalarına ve hayallerini gerçekleştirmelerine de yardımcı olmayı amaçlıyoruz. Mağaza operasyonlarımızın yanı sıra son yıllarda değişen misafir ihtiyaçlarına paralel olarak geliştirdiğimiz Gıda Sevkıyat Operasyonumuz (FSD) ile farkımızı bir kez daha ortaya koyuyor, bu alanlardaki pazar lideri konumumuzu sürdürüyoruz.

SATIŞ & OPERASYON

Satış uzmanlarımız aracılığıyla, sahada ve merkezde müşterilerimize odaklanarak toptan satış pazarlarımız ve tedarikçilerimizle yakın işbirliğiyle çalışırız. Müşteri sadakatini artırmak için mevcut müşterilerimizle ilgilenir ve yeni müşteriler kazanmaya çalışırız. Bu da satıştaki başarımızın önemli unsurlarından birini oluşturur. Daha önce gastronomi veya otel endüstrisinde deneyiminiz varsa ve müşteri yönetimi & satış alanında kariyer değişikliği yaparak geleceğinizi ve sektörü şekillendirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz!

GASTRONOMİ ODAĞIMIZ

1964 yılında Almanya'da kurulan ve bugün 30’da fazla ülkede hizmet veren uluslararası perakende şirketi METRO, 1990 yılından bu yana Türkiye’de faaliyet göstermektedir. 33 yılı aşkın bir süredir Türk mutfak kültürünü ve değerlerini korumak, gelecek nesillere aktarmak ve Türk mutfağının şefleriyle birlikte dünyada hak ettiği yere gelmesi amacıyla çalışan METRO, bu doğrultuda Türkiye’nin ilk gastronomi keşif platformu olarak kurulan Gastronometro ile Türkiye’de mutfak kültürünün gelişimine odaklanıyoruz. 1700 m2’lik alana kurulu bir eğitim, gelişim ve aktivite merkezi olarak 2015’te kurulduğumuz günden bu yana şeflerden tedarikçilere, restoran ve otel işletmecilerinden lezzet tutkunlarına, gastronomi yazarlarından öğrencilere sektörün tüm paydaşlarına yönelik eğitimler ve etkinlikler gerçekleştiriyor. Horeca profesyonelleriyle uluslararası gastronomi dünyası arasında bir köprü oluşturarak menü konsepti, operasyonel yönetim, hijyen ve dünya mutfağı gibi farklı konularda eğitmen şefler tarafından verilen eğitimlere ev sahipliği yapıyor, genç şefler ve şef adaylarına kendilerini geliştirmeleri ve ifade etmeleri için alan sağlıyor ve METRO Türkiye olarak gastronomi vizyonumuzu pekiştiriyoruz.

MUTFAĞImızda eşitlik VAR!

METRO Türkiye olarak uluslararası yapımızla birlikte çalışma arkadaşlarımıza dinamik ve sürekli gelişim imkanı sunan bir çalışma ortamı sunuyoruz. Yenilikçi, yaratıcı ve değişimlere hızla uyum sağlayabilen çalışma arkadaşlarımızla birlikte büyüyoruz. Geliştirdiğimiz konseptler ve sistemlerle sektöre yön vererek işimizin geleceğinde gerçek bir etki yaratıyoruz.Sunduğumuz ürün ve hizmetlerin çeşitliliği kadar gastronomi sektörüne değer katan çalışma arkadaşlarımızın çok yönlülüğü ve farklı bakış açılarıyla da övünüyoruz.

metro ag

METRO Türkiye, merkezi METRO AG olan şirketlerden biridir.

METRO ve MAKRO markaları ile hotel, restoran ve catering endüstrisindeki (HoReCa) müşterilerin yanı sıra orta ölçekli işletmeler (Trader) ve son tüketiciler (SCO) için faaliyet gösteren uluslararası bir toptancı ve bir gastronomi şirketi. 

30'dan fazla ülkedeki 105.000'den fazla çalışanımızı her şeyden önce birleştiren bir şey var: 17 milyondan fazla misafirimize, en kaliteli hizmeti vermek için işimize duyduğumuz özen ve tutku!

METRO AG STRATEJİSİ

TÜRKİYE'de 32 yıl...

20

Şehirde

36

Mağaza

4000+

Çalışan

Kariyer fırsatı aramak için